Отборите на Ливърпул и Нотингам Форест играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Нотингам 1:0, Жота откри

Отборите на Ливърпул и Нотингам Форест играят при резултат 1:0  в мач от 10-ия кръг на Висшата лгиа. Диого Жота даде преднина на мърсисайдци в 31-ата минута.

Още от началото на дуела Ливърпул пое контрола над топката. В 4-ата минута Мохамед Салах прати чудесно високо подаване към Дарвин Нунес, който обаче не съумя да контактува добре с топката и да стреля, а имаше и бранител на гърба си.

Четири минути по-късно Диого Жота стреля с глава при корнер, само че при осъществяването му нямаше задоволително мощ, а топката тупна в земята и се озова право в ръцете на Мат Търнър. В 15-ата минута пък Алексис Мак Алистър опита отдалечен изстрел по земя, който обаче мина настрана от задачата.

В 21-ата минута Трент Александър-Арнолд насочи топовен шут от отдалеченост, който попадна в главата на Сангаре. Играта бе спряна, с цел да може медицинския екип да помогне на футболист на Нотингам.

Дарвин Нунес получи отличен късмет за гол осем минути по-късно поради падение на неприятелски състезател. Това разреши на паса на Салах да стигне до нападателя, който отбаче от дребен ъгъл не съумя да преодолее стража на гостите. След това уругваецът стреля с глава при последвалия корнер, само че ударът му мина над напречната греда.

Ливърпул откри в 31-ата минута, когато мърсисайдци проведоха бърза контраофанзива. Салах пусна пас към Нунес, а той нанесе прекрасен изстрел, който обаче бе избит от Търнър. Топката попадна в свободния Жота, който я прати в опразнената врата за 1:0.